Kontakt Ason

Har du spørgsm​ål, eller ønsker du at modtage et uforpligtende tilbud på et stykke arbejde, er du meget velkommen til at kontakte os. Det kan du gøre ved enten at ringe til os på telefon +45 45 93 94 00 eller ved at udfylde kontaktformularen herunder.

CVR.nr.: 16929905

Bank: Danske Bank

Forsikring: Tryg Forsikring

Ason A/S er medlem af Dansk Byggeri​

Hovedkontor:

Ason A/S

Gungevej 2

2650 Hvidovre​

Få rutevejledning

Telefon: +45 45 93 94 00

E-mail: ason@ason.dk

Kontaktpersoner​

Jørn Pilegaard​

Adm.Direktør/Partner​

+45 28 11 28 73

jorn@ason.dk​

Kim Fugl Rasmussen

Direktør/Partner​

+45 28 11 28 76

kim@ason.dk​

Pia Blaabjerg

Regnskabschef

+45 28 11 28 80

pia@ason.dk​

Claire Blanchet-Pedersen

Kvalitet- og arbejdsmiljø

+45 28 11 28 78

claire@ason.dk​

​Leon Genet

​Beregner

​+45 28 11 28 82

leon@ason.dk​​

Kristian Cramer Kirkegaard​​

Projektleder

+45 28 11 28 71​

kck@ason.dk

Anders Holst​

Byggeleder​

​​+45 28 11 28 79​

anders@ason.dk​​

Thomas Buch

Tømrerformand

​+45 28 11 28 77

​​Mikkel Romme​

Tømrerformand

+45 42 94 64 24

mikkel@ason.dk

Kristian Lundstrøm​​

Tømrerformand

​+45 26 70 46 78

kristian@ason.dk​

Tim Svitzer

Tømrerformand

+45 28 11 28 74​

tim@ason.dk​

Joe Blom Larsen

Service

+45 28 11 28 89

joe@ason.dk​

​​Buster Sigaard

Service

+45 28 11 28 83

buster@ason.dk

Om Ason A/S

Ason A/S er en erfaren entreprenørvirksomhed, som beskæftiger sig med total-, hoved- og fagentrepriser inden for nybyggeri og renovering. Vi udfører primært skoler, institutioner, laboratorier, erhvervs- og boligbyggerier og indretningsopgaver til erhvervslivet og offentlige bygherrer