Kontakt Ason

Har du spørgsm​ål, eller ønsker du at modtage et uforpligtende tilbud på et stykke arbejde, er du meget velkommen til at kontakte os. Det kan du gøre ved enten at ringe til os på telefon +45 45 93 94 00 eller ved at udfylde kontaktformularen herunder.

CVR.nr.: 16929905

Bank: Danske Bank

Forsikring: Protector Forsikring asa

Ason A/S er medlem af Dansk Byggeri​

Hovedkontor:

Ason A/S

Skelmarksvej 4

2605 Brøndby

Få rutevejledning

Telefon: +45 45 93 94 00

E-mail: ason@ason.dk

Kontaktpersoner​

Jørn Pilegaard​

Adm. Direktør/Partner​

+45 28 11 28 73

jorn@ason.dk​

Kim Fugl Rasmussen

Direktør/Partner​

+45 28 11 28 76

kim@ason.dk​

Pia Blaabjerg

Regnskabschef

+45 28 11 28 80

pia@ason.dk​

Lena Resentvig

Kvalitetsikring og arbejdsmiljøansvarlig

+45 28 11 28 78

lena@ason.dk​

​Leon Genet

​Beregner

​+45 28 11 28 82

leon@ason.dk​​

Kristian Cramer Kirkegaard​​

Projektleder

+45 28 11 28 71​

kck@ason.dk

Michael Nielsen

Projektleder

+45 28 11 28 75

michael@ason.dk

Gert Ekberg Jensen

Projektchef

+45 28 11 28 72

gert@ason.dk

Anders Holst​

Projektleder

​​+45 28 11 28 79​

anders@ason.dk​​

Thomas Buch

Tømrerformand

​+45 28 11 28 77

tb@ason.dk

​​Kristian Sørensen​

Tømrerformand

+45 20 97 63 87

ks@ason.dk

Kristian Lundstrøm​​

Tømrerformand

​+45 26 70 46 78

kristian@ason.dk​

Tim Svitzer

Tømrerformand

+45 28 11 28 74​

tim@ason.dk​

Joe Blom Larsen

Service

+45 28 11 28 89

joe@ason.dk​

​​Buster Sigaard

Service

+45 28 11 28 83

buster@ason.dk

Om Ason A/S

Ason A/S er en erfaren entreprenørvirksomhed, som beskæftiger sig med total-, hoved- og fagentrepriser inden for nybyggeri og renovering. Vi udfører primært skoler, institutioner, laboratorier, erhvervs- og boligbyggerier og indretningsopgaver til erhvervslivet og offentlige bygherrer

Kontakt os

Ason A/S

Skelmarksvej 4

2605 Brøndby